סוגי ביטוחים לרכב: מדריך ממוקד ופרקטי

אולי זה כי נמאס לכם כבר להיות בתלויים בתחבורה הציבורית, אולי המשפחה גדלה או שבכלל בא לכם על הדגם שחלמתם עליו כבר שנים רבות. כך או אחרת, אתם עומדים להתחדש בקרוב ברכב פרטי ושיהיה בשעה טובה! אתם כבר בטח מודעים להוצאות הרבות הכרוכות באחזקה שוטפת של רכב ובטח חישבתם את העלות החודשית כשאתם לוקחים בחשבון את מחיר הרכב כמובן, הוצאות דלק, מיסי רישיון וכמובן טיפולים שוטפים. אבל, האם לקחתם בחשבון את אחת הסוגיות החשובות והיא הביטוח לרכב? חשוב מאד לדעת כי במדינת ישראל זאת לא הוצאה כל כך קטנה וכדאי מאד לעשות את זה חכם. ההמלצה הכי טובה היא להשוות ולזכור שישנה תחרות, כך שכדאי לפנות לכמה שיותר חברות וסוכנים ולהשוות את ההצעות שאתם מקבלים וכמובן לבחור בזו שהכי משתלמת. ורגע לפני שאתם מתחילים בסבב הטלפונים וההשוואות, נשמח לעשות לכם כאן סדר ולהסביר בקצרה על כל סוגי הביטוחים ומה ההבדל ביניהם.

ביטוח חובה

כבר לפי השם אתם וודאי יכולים לנחש כי ביטוח חובה הוא כזה שכל רכב מחויב בו על פי חוק. גם בסוג הביטוח הזה וגם בסוגים האחרים, כדי להבין בדיוק מה מכסה כל ביטוח, כאן יש מדריך לתביעות ביטוח רכב שיעשה לכם קצת סדר ואפשר להיעזר בו. ככלל, ביטוח החובה מכסה אתכם הנהגים במקרים של תאונות, את שאר נוסעי הרכב וגם את הולכי הרגל במקרה של פגיעות גוף כאלה ואחרות. נסיעה ברכב ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק ומי שנתפס כשהוא עושה זאת צפוי לעונשים הקבועים בחוק. על כן לא כדאי בכלל להגיע למצב כזה ויש לבטח את הרכב בזמן.

סוגי ביטוחים לרכב

ביטוח מקיף

הביטוח המקיף למעשה מכסה כל נזק שהוא העשוי להיגרם לרכב לרבות נזקים של הטבע, גניבה או ניסיון לגניבה והנזקים שנגרמו מהניסיון הזה וגם נזקים שנגרמו בגלל גורם שלישי (נהג אחר או פוגע אחר ברכב). במרבית המקרים, מי שבוחר בביטוח מקיף לרכב הם אלו שרכשו רכבים חדשים ורוצים להיות מבוטחים מנזקים פוטנציאלים ובעיקר מגניבה, כשמדובר ברכבים אותם מרבים לגנוב. בהרבה מקרים של רכבי יד שנייה, אנשים בוחרים שלא לבטח את הרכב בביטוח מקיף שכן העלות של הרכב לא שווה את מחיר הביטוח.

ביטוח צד ג'

בביטוח צד ג' אתם למעשה רוכשים עם הפוליסה כיסוי לכל נזק שהוא שנגרם על ידכם לגורם שלישי. למשל, אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים וגרמתם נזק כלשהו לרכב אחר, אם אתם מבוטחים בביטוח צד ג', אז יש כיסוי על הנזקים וכך אתם למעשה מוגנים מתביעה, שכן הביטוח שלכם הוא זה האחראי לשפות את בעל הרכב לו נגרם הנזק. לרוב, ביטוח צד ג' כלול בפוליסה של ביטוח מקיף ואין צורך לרכוש את שתי הפוליסות האלה בנפרד.

נגישות