בשעה טובה קניתם רכב? כדאי שתעשו לו ביטוח

אז בשעה טובה, גם אתם קניתם רכב פרטי חדש שיהפוך את החיים שלכם לנוחים הרבה יותר ויאפשר ניידות בכל רגע שרק תזדקקו לה? ברכות! אין ספק שרכב פרטי זה משהו שמקל על החיים במידה רבה וממש בקרוב אתם הולכים להרגיש את זה. יחד עם זאת חשוב לזכור שנהיגה על רכב פרטי זה משהו שגם מעלה את הסיכון שלנו להיפגע בתאונות דרכים וכמובן שצריך תמיד לזכור את הנזקים הפוטנציאליים לרכב שקיימים תמיד. לכן, עוד לפני שתפנקו את עצמכם בשדרוגים לרכב ותתחילו ליהנות ממנו בשגרה, הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לעשות זה לדאוג לביטוחים מתאימים לרכב שלכם. בואו ננסה להבין מדוע הדבר הזה כל כך חשוב וחיוני ונראה אילו סוגי ביטוחים קיימים.

מדוע צריך ביטוח רכב?

אז מדוע כל כך חשוב לבטח את הרכב? ובכן – בראש ובראשונה כי מדובר על חובתכם החוקית כנהגים ובעלים של רכב פרטי. כלומר, מבין כלל הביטוחים הקיימים שעליהם נרחיב ממש בהמשך, ביטוח החובה הבסיסי הוא מעוגן בחוק ולמעשה חייבים לעשות אותו כדי שניתן יהיה להשתמש ברכב. מי שיבחר שלא לעשות זאת אגב צפוי לעונשים וקנסות הקבועים בחוק. אבל בואו נניח רק לרגע שאין חובה חוקית לעשות ביטוח לרכב. האם כדאי לעשות ביטוח בכל מקרה? התשובה הגורפת והחד משמעית לשאלה היא כן. פוליסות הביטוח השונות מבטיחות לנו כיסוי במקרים של נזקים גופניים ונזקים לרכב עצמו שעשויים לקרות בכל מיני מצבים ולא רק במקרים של תאונות אגב. בואו נכיר את סוגי הביטוח הקיימים.

אפשרויות הביטוח לרכב פרטי

ביטוח חובה:

נתחיל מביטוח החובה הבסיסי שכל בעל רכב חייב לעשות. ביטוח החובה מכסה נזקים גופניים שעשויים להיגרם לנהג, לנוסעי הרכב ולמעורבים אחרים, נהגים והולכי רגל שעשויים להיפגע בעקבות תאונה דרכים. הביטוח מכסה לא רק את הפינוי והטיפול הנקודתי אלא גם דברים חשובים אחרים כמו אובדן כושר עבודה, אובדן ימי עבודה, כאב וסבל שנגרמים בעקבות התאונה וגם טיפולים ארוכי טווח שיידרשו לכל אחד מהמעורבים בעקבות התאונה. ביטוח בסיסי שהוא חשוב וקריטי כמובן.

 

 

ביטוח מקיף:

הביטוח המקיף מעניק כיסוי במקרים בהם נגרם נזק לרכב שלכם ו/או לרכבים או רכוש של אנשים אחרים. הביטוח המקיף לא מכסה נזקים הקשורים בתאונה בלבד, אלא גם נזקים מסוגים אחרים כגון גניבה, שריפה, פגעי טבע ועוד. מדובר בפוליסה מקיפה שנותנת שקט נפשי ומבטיחה שבמקרים של נזק משמעותי לרכב תהיו מכוסים ולא תאלצו לשאת בהוצאות כבדות.

ביטוח צד ג׳:

ביטוח צד ג׳ למעשה מכסה נזקים שעשויים להיגרם על ידי הרכב שלכם לרכוש של אנשים אחרים. למשל אם עושים תאונה חלילה שגורמת לנזק ברכב של אדם אחר או אם גורמים לנזק לרכוש מסוג אחר (נניח אם הרכב גרם לנזק של גדר של בית של אדם כלשהו).

איזה ביטוח כדאי לעשות?

אז ביטוח החובה הוא בגדר חובה כמובן וזו לא ממש שאלה אם לעשות אותו או לא. בכל מקרה שמדובר על רכב חדש ויקר מומלץ בחום לעשות גם ביטוח מקיף שהרבה פעמים יכלול בתוכו גם ביטוח צד ג׳. אם יש לכם רכב ישן שאתם לא מתכוונים לתקן במידה ויינזק, אפשר אולי לוותר עליו, אבל כן שווה לעשות בנוסף גם ביטוח צד ג׳ למקרה של נזק לגורם שלישי.

זכרו כי ביטוח הרכב מגן עליכם ולאחר שתרכשו פוליסה מתאימה תוכלו לנסוע בראש שקט וליהנות מהרכב החדש שלכם.

נגישות