יבוא אישי לרכב מארה"ב: שלא ירמו אתכם!

מחיר הרכבים בארץ ובעיקר מחירם של רכבי היוקרה הינו גבוהה במיוחד, בזמן שכבר שנים רבים מחובבי המכוניות טוענים כי אם הם היו מייבאים את הרכב מארצות הברית (מדינה שבה מחירי הרכב זולים למדי) הם היו יכולים לנסוע ברכבי פאר מדהימים.

אבל האם אפשר להפוך את הפנטזיה למציאות? האם אפשר לייבא רכב ולחסוך בכך עשרות אם לא מאות שקלים?

אם אתם רוצים לבצע יבוא אישי, רכב מארה"ב שיראה ייחודי ויוקרתי וליהנות ממחירים מעולים – חשוב שתקראו את המדריך הבא ליבוא אישי בצורה טובה.

ייבוא רכב מארה"ב

יבוא אישי רכב מארהב מתאפשר במידה ועושים זאת נכון ומחברות המתמחות בתחום. אבל כיצד זה מתבצע? מי שרוצה לייבא רכב, עליו לשים לב לכמה טיפים שימושיים:

בחירת סוג הרכב

החליטו איזה סוג רכב אתם רוצים לייבא והשוו בין העלויות של המכונית בארץ ובארצות הברית. בצעו את כל החישובים הדרושים כדי להבין האם הייבוא ישתלם לכם לאחר הרכישה ולאחר המיסים שתצטרכו לשלם על יבוא הרכב ועל התהליך של העברתו במכס בארץ.

בצעו את כל הבדיקות האפשריות לייבוא רכב בנוגע למכס

מי שמייבא רכב מארצות הברית חייב לדעת כי הרכב יעבור במכס וזאת כדי לשלם את דמי הרכישה של המוצר מחול. בדקו בשירותי המכס ובאתר הייעודי איזה מסמכים יש לנפק בזמן מעבר הרכב אל גבולות המדינה, נסו להבית את עלות המס שתצטרכו על הרכב שאתם מייבאים מחול ואת הדרך אשר בה מחשבים את המס. חשוב לדעת כי בעבר רשויות המס היו פחות מקפידות על בדיקת רכבים שנכנסו לארץ, אך כיום כבר משנת 2014 החלה עלייה משמעותית באכיפה של המיסים בנוגע לייבוא רכבים ורשויות המס מקפידות להוסיף את המס שנחשב גבוה במיוחד על יבוא רכבים.

יבוא דרך סוכניות רכב

נסו להבין איזה סוכנויות רכב יכולות לסייע לכם בתהליך היבוא. לעיתים בשלל סוכנויות רכב כמו בסוכנות פורד, יבוא מקביל של הרכב שלכם מחו"ל יכול להקל עליכם במיוחד בתהליך. כיום באמצעות חברות שיש להן מסלול ייבוא תקין: ניתן לבצע ייבוא אישי של רכב מארצות הברית.

בדקו את האלטרנטיבות שלכם

נסו להבין מהן האלטרנטיבות שלכם לרכישת מוניות בארץ. בדקו האם אתם יכולים לרכוש את הרכב ארץ ולייבא רק תוספות וחלקים מיוחדים, בכך תוכלו לשפר את הרכב במידה רבה בעיקר כאשר מדובר ברכבי פנאי, שטח ויוקרה. עוד חשוב למצוא בארצות הברית את הרכב שאתם חולמים עליו במחיר נמוך משמעותית (פחות מ50 אחוז מהמחירון של הרכב בארץ) וזאת על מנת שתהליך היבוא האישי ישתלם.

עבדו עם חברות אמינות

כיום ישנן שלל חברות המציעות רכבים בייבוא אישי. עם זאת חשוב למצוא חברה אמינה אשר מקנה אחריות על הרכב, שעובדת בשיטה של תשלומים בהדרגה עד לקבלת הרכב ובחרו חברת יבוא שיכולה להקנות לכם את כל השירותים הדרושים בתהליך הייבוא.

ייבוא חוקי

יבוא אישי רכב מארה"ב יכול להיות תהליך סבוך במיוחד אם לא תבצעו אותו לפי החוק. כאשר מייבאים עכל מוצר בצורה לא ישרה וכזאת שלא משלמים אודותיה את כל המיסים כמו גם שלא נעשות הבדיקות האמורות, עלולים להסתבך בפלילים, ואת זה אף אחד לא רוצה! לכן יש להיעזר בחברות יבא אישי שיוכלו לבצע עבורכם את התהליך בחוקיות המרבית.

נגישות