מדריך לזוגות נישאים: איך לנהוג בבטיחות ברכב החתונה

בטיחות ברכב החתונה

יום החתונה מתקרב בצעדי ענק ואחד השלבים החשובים ביותר בתהליך התכנון הוא כמובן רכב החתונה. אם עד לפני מספר שנים רוב הזוגות העדיפו להגיע עם רכב בבעלותם, כיום יותר ויותר זוגות בוחרים להשכיר רכב יוקרה או רכב וינטאג' אשר יעניק לא רק נסיעה חלקה אלא גם יהווה חלק בלתי נפרד מהצילומים. בין אם אתם בוחרים לנהוג ברכב שלכם או ברכב בהשכרה, חשוב מאוד לשמור על כללי הזהירות והבטיחות לאורך כל שלבי היום. כיצד תוכלו לעשות זאת? להלן טיפים שבהם תוכלו להיעזר לקראת היום החשוב והמרגש ביותר בחייכם:

נעליים הבסיס לנהיגה בטוחה

אם החלטתם שהכלה היא זו שתנהג ברכב בהלוך או בחזור, חשוב מאוד לבחור בנעל נוחה ושטוחה. זוג שיתאים בדיוק למידה שלכן יספק לא רק נוחות למשך היום אלא גם אפשרות לשליטה מלאה ברכב, וזאת בשל העובדה כי נעלי עקב מקשות מאוד על נסיעה ועל היכולת לבלום בזמן. כאשר לוקחים בחשבון את העובדה כי אתם רוב היום תהיו על הרגליים, חשוב לשמור לעצמכם ברכב זוג נעליים שטוח ונוח התואם את המידה. אם הגבר הוא זה שנוהג עדיף שלא לנהוג בנעל חדשה שעלולה ללחוץ מדי אלא להגיע עם נעל כבר מהבית, כל זאת מתוך מטרה לנהוג בבטיחות אבל גם בשליטה מלאה, בייחוד אם מדובר ברכב לא מוכר.

קישוט מינימלי

למרות הרצון העז לקשט את הרכב בפרחים, סרטים ועוד, הקישוטים הללו עלולים להקשות על הנסיעה ואף להסתיר לכם את מרחב הראייה. על כן, מומלץ לקשט את הרכב באופן מינימלי ככל האפשר ועם שימת דגש על הימנעות מוחלטת מקישוטים כמו סרטים עבים על החלון הקדמי והאחורי, מתוך מטרה ליצור שדה ראייה פתוח וללא הסחות דעת.

היכרות עם מרכיבי הרכב

אם מדובר ברכב שאינם מכירים ונסעתם בו בעבר, ובמיוחד אם אתם נהגים חדשים, חשוב מאוד לפני הנסיעה לבצע נסיעת מבחן ולהכיר את מרכיבי הרכב הכוללים את המגעים, מערכת הבלימה וכן מערכות הבטיחות. רכבים חדשים מאובזרים במערכות טכנולוגיה חכמות ומתקדמות ועל כן היכולת שלכם לנהוג בצורה בטוחה עולה בעשרות מונים בזכות היכרות עם המערכות הללו. בזמן נסיעת המבחן בדקו היטב כי אין תקלות

אם שותים לא נוהגים

המשפט "אם שותים לא נוהגים" אומנם מוכר לכל אחד ואחת מאיתנו אולם מדובר במשפט החשוב ביותר בכל הקשור לבטיחות בנסיעה. כחתן וכלה אתם שותים לא מעט ולכן אם החלטתם בסוף שלא לנהוג, חשוב מאוד למנות נהג תורן שלא שתה אשר יסיע אתכם בבטחה בחזרה לבית או למלון. בנוסף, אם החתן או הכלה הם הנהגים אין לשתות ולו לגימה אחת.

מניעת הסחות דעת

הסחות דעת בדמות מוזיקה חזקה או שימוש במכשיר הסלולר עלול להביל לתוצאות קשות מאוד בכביש. הנהג האחראי צריך להיות מרוכז לחלוטין בנסיעה ולכן הקפידו שלא להשמיע מוזיקה בעוצמה גבוהה (כך שניתן יהיה להיות בקשב מלא לנעשה בכביש) כמו גם להימנע באופן מוחלט משימוש במכשיר הנייד. אתם כחתן וכלה יכולים בהחלט לעלות צילומים ותמונות אולם הקפידו לוודא כי הנהג שלכם אינו נוגע במכשיר הסלולר ובוודאי אתם אם בחרתם לנהוג באופן עצמאי.

 

לסיכום, הנסיעה ממקום ההתארגנות למקום האירוע ולאחר מכן למלון או לבית היא נסיעה בלתי נשכחת ומרגשת בצורה בלתי רגילה. לצערנו, המעורבות בתאונות דרכים נמצאת במגמת עלייה מדאיגה ועל כן חשוב לסגל כבר עכשיו כללי זהירות בדרכים הכוללים בין היתר את הטיפים אותם הצגנו לצד בדיקה כי כולם חגורים לכל אורך הנסיעה. שיהיה במזל טוב!

נגישות