נוסעים כל הדרך אל היעד: עמותת אחינועם בראשות משה, איל ורפי אדרעי מלווים את בני העדה האתיופית עד לקבלת דרגות הקצונה

עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 מתוך מטרה ליצור שינוי ממשי בחברה הישראלית, וזאת מתוך הבנה כי צמצום פערים וקידום של הפריפריה הוא חלק בלתי נפרד מחשיבה לגבי העתיד. את העמותה אותה הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מלווים אלפי מתנדבים שפועלים לטובת הגשמת המטרה, כאשר אחת מתוכניות הדגל אותה מקדמת העמותה והמייסדים באופן אישי היא ליווי של בני העדה האתיופית לטובת השתלבות במסגרת הצבאית וכן הגדלת הסיכויים לקבלת דרגות הקצונה. כיצד התוכנית הזו מצליחה ליצור שינוי? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

ליווי בני העדה האתיופית – מטרת על של עמותת אחינועם

תוכנית הדגל של עמותת אחינועם מתמקדת בקידום של בני ובנות נוער בני העדה האתיופית. המייסדים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי רואים בסיפור העלייה מאתיופיה כאחד מסיפורי ההצלחה הגדולים ביותר של עם ישראל, ובהתאם לכך החליטו לסייע לבני הנוער להשתלב במסגרת הצבאית, וזאת על ידי קידום של תוכנית מהפכנית. במסגרת התוכנית מספקת העמותה ליווי אישי החל מגיל 16 המתמקד בפיתוח של יכולות אישיות לצד יכולת מנהיגות, מתוך הבנה כי הליווי האישי הוא המפתח למימוש היכולת האישית לא רק בצבא אלא גם באקדמיה ובהמשך בשוק התעסוקה.

 

 

אחוזי הצלחה גבוהים

עדות להצלחה של התוכנית ניתן למצוא הן בתגובות המצוינות אותה מקבלת העמותה מזה שנים רבות מצד בוגרי התוכנית והן בשל אחוזי ההצלחה המרשימים – מעל ל-95% מהבוגרים הצליחו לקבל את דרגות הקצונה ואף להתקבל ליחידות מובחרות. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי רואים בתוכנית הזו כחלק בלתי נפרד מפעילות העמותה המתמקדת בצמצום הפערים, ועל כן התוכנית הזו עתידה להתרחב גם לערים נוספות, כחלק משיתוף פעולה מוצלח ופורה אל מול הרשויות וגורמי הרווחה.

ליווי אישי לכל אורך הדרך

הליווי האישי אותו מספקת העמותה מגיע לידי ביטוי לא רק במסגרת התוכנית אלא גם לאחר מכן, כאשר בוגרי התוכנית יכולים לקבל ליווי אישי וכלכלי בזמן המעבר לאקדמיה. כידוע, הצבא מהווה פלטפורמה מרכזית לשוק התעסוקה בשל כישורים שאותם מקבלים החיילים והחיילות בזמן השירות ואותם ניתן לממש בהמשך גם באקדמיה וגם בתפקידים בכירים במשק הישראלי. כעמותה ללא מטרות רווח, מצליחים המייסדים משה אדרעי, רפי אדרעי וכן איל אדרעי לגייס כספים ואף לרתום את הרשויות לטובת קידום התוכנית הזו, כחלק בלתי נפרד מפעילות ענפה שמובילה לשינוי משמעותי שאותו ניתן לראות אצל הבוגרים שמצליחים לצלוח את החסמים והקשיים ובהתאם לכך להגשים את הפוטנציאל הגלום בהם, גם במסגרת השירות הצבאי אבל גם בתחנות חשובות במהלך החיים.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה חברתית שהוקמה מתוך חובה מוסרית לטובת יצירה של חברה שוויונית, תוך התמקדות בקבוצות שונות כמו למשל בני ובנות העדה האתיופית. התוכנית המהפכנית לעידוד גיוס וכן פיתוח של מסוגלות אישית, פיזית ומנטלית היא תוכנית בעלת אחוזי הצלחה גבוהים, ועדות לכך ניתן למצוא גם בתגובות המצוינות אותה מקבלת העמותה ומופיעות באתר הרשמי. מעבר לתוכנית הזו, מקדמת העמותה שורה ארוכה של תוכניות נוספות עליהן ניתן לקרוא באתר, ואף לקחת בהן חלק, כל זאת מתוך מטרה להוביל למימוש החזון של המייסדים – צמצום פערים בחברה הישראלית ויצירה של מענה אישי שיוביל בסופו של דבר לקידום אישי, גם בצבא אך גם באקדמיה וכן שוק התעסוקה.

נגישות