גיבוי בשרת וירטואלי לסוכנויות רכב: כל מה שצריך לדעת

בכדי לנהל סוכנות רכב באופן יעיל, מערך מחשוב טוב הוא דבר הכרחי. מערך כזה, חייב שיהיה לצידו מנגנון גיבוי איכותי. כידוע, גיבוי הוא השלמה חשובה בכל מערכת מחשוב וספציפית, עבור המידע שנשמר במערכת זו. מדוע לגבות דווקא לשרת וירטואלי? מה הוא שרת כזה? ומהם יתרונותיו?

הגמישות המרבית לשירותכם

שרת וירטואלי או Virtual Private Server, הוא שרת שניתן לשכור לשימוש מרחוק (דרך רשת האינטרנט). זה הוא למעשה שרות ענן, שמחליף שימוש בשרת פיזי בתוך העסק שלכם. תוכלו לבחור בחברה טובה שמספקת גיבוי בשרת וירטואלי ובכך לפשט מאוד עבורכם את ניהול נושא הגיבוי כולו. שרת כזה ניתן להתאמה מהירה לדרישות משאבים משתנות. זה הוא אחד מיתרונותיו החשובים ביותר, אם לא החשוב שבהם. כך שלא משנה מה היקף הגיבויים שאתם צריכים לעשות – השרת הווירטואלי יוכל לעמוד בזה. ב"וירטואלי" אגב, הכוונה היא לכך שזה הוא שרת שמוגדר בתוכנה ורץ למעשה על שרת פיזי. עשויים להיות כמה שרתים כאלה מותקנים במקביל על שרת פיזי אחד. אבל מבחינתכם, מדובר בשרת לכל דבר, אשר זמין עבורכם, במקרה זה לשם פעילויות גיבוי ושחזור מידע.

גיבוי בשרת וירטואלי לסוכנויות רכב: כל מה שצריך לדעת

עוד על השרות

העברה לגורם מומחה

כאשר משתמשים בשירות מסוג זה, למעשה מעבירים את עיקר הטיפול בגיבוי לידי מומחים (ספק השרות). מאחר שגיבוי הוא נושא קריטי לעסקים, יש בכך היגיון רב.

פשטות

בעזרת אוטומציה, הגיבוי יבוצע באופן הפשוט והקל ביותר, אשר חוסך לכם משאבים וטרחה. זה יכול להיות גיבוי יומי או שבועי או חודשי, כרצונכם.

שחזור מהיר

צידו השני של המטבע בכל הנוגע לגיבוי, הוא ביצוע שחזור נתונים מגיבוי. שרות גיבוי בשרת וירטואלי, יאפשר לכם במידת הצורך, לשחזר במהירות ובנוחות.

אבטחה

שרות גיבוי בשרת וירטואלי הוא שירות מוצפן ומאובטח. כך שהמידע החשוב שלכם מוגן לא רק מבחינת היותו מגובה, אלא גם מבחינת הגנה מהאקרים.

קלות שימוש

השרות נועד להיות קל לשימוש וללא סיבוכי אינטגרציה טכניים.

יתרונות הענן

  • גיבוי מכל מקום ובכל זמן – שרות גיבוי לשרת וירטואלי, מאפשר לכם לגבות כל דבר, מכל מקום. אם יש לכם לדוגמה כמה סניפים שונים (ולא משנה היכן הם ממוקמים), תוכלו בקלות לגבות מכולם, היישר לשרות הגיבוי בענן.
  • יתרונות כספיים – בשרות ענן מסוג זה, משלמים רק על מה שמשתמשים. נחסכת מכם הבעלות על שרת גיבוי פיזי יקר וההוצאות הרבות על תחזוקתו המקצועית בעצמכם, תיקונים, שדרוגים שלו וכדומה.
  • פחות "כאב ראש", יותר עסקים – כתוצאה מכך, תוכלו לפנות משאבים חשובים, להשקעתם בדברים שיותר משמעותיים מבחינתכם. אלה עשויים להיות אפיקים דוגמת השגת לקוחות חדשים, שימור לקוחות וכדומה.
  • גמישות אולטימטיבית – כאמור, שרת גיבוי מבוסס VPS, מסתגל לדרישות משאבים משתנות. אבל גם מעבר לכך, השימוש בשירותי ענן כאלה גמיש ביותר. קל להתחיל לעבוד איתו, לשנות אותו, לנהל אותו, להפסיק זמנית וכן הלאה.
  • שרידות – העובדה שהגיבוי נמצא "בענן" ולא אצלכם בעסק, מקדמת שרידות והמשכיות עסקית. פירוש הדבר, שגם אם מתרחש מקרה אסון משמעותי – נאמר פריצה וגניבה של מחשבים מהעסק שלכם, המידע החשוב שלכם עדיין זמין כולו "בענן". יכולת השחזור היעילה והקלה, תסייע לכם להתאושש ולהמשיך בפעילות העסקית בהקדם.

לסיכום

גיבוי לשרת וירטואלי מומלץ לכל סוכנות רכב. עוד נזכיר, שקל לנסות שירותים כאלה (מאחר שהם שירותי ענן). כך שאם אתם מהססים – אפשר וכדאי פשוט לנסות.

 

נגישות