כל מה שאתם צריכים לדעת על ביטוח הרכב

יש לא מעט רכבים על הכביש, ואם ננסה להיות מדויקים יותר, כ-3 מיליון מכוניות נמצאות על כבישי המדינה בכל יום. עם כל כך הרבה מכוניות השועטות על הכביש בתדירות כזו גבוהה, לא תרצו לדעת מה אתם חייבים לעשות מבחינת החוק בכדי להגן על עצמכם? ומה רצוי שתעשו, כדי להגן על עצמכם, בלי שום קשר לחוק?

ביטוח רכב

ישנם שלושה ביטוחים לרכבים הקיימים בארץ:

  • ביטוח חובה
  • ביטוח מקיף
  • ביטוח צד ג'

כל אחד מהם חשוב בזכות עצמו, אך חשוב בעיקר שתדעו למה:

ביטוח חובה

במקרה של תאונה, ביטוח חובה מגן על הנהג המבוטח, על הנוסעים ברכבו ועל כלל נפגעי התאונה בין אם ישבו ברכב או לא. לא סתם הביטוח הזה מוגדר כחובה בחוק, ונסיעה ללא ביטוח היא עבירה לכל דבר. כאשר קורית תאונה, יש אשמים ויש נפגעים. כשאין ביטוח חובה לרכב הפוגע, למעשה לא חל הביטוח ואין כל דרך לעזור לנפגעי האירוע.

קיימות עשרות חברות ביטוח שישמחו שתחתמו אצלן, אך חשוב שתזכרו כי בראש ובראשונה מטרתו של ביטוח החובה היא להגן עליכם. לכן, ערכו סקר שוק, וודאו כי כל מה שמגיע לכם כחוק כלול בתוך העסקה בחברת הביטוח שעמה בחרתם להמשיך את התהליך.

ביטוח מקיף

מטרתו של הביטוח מקיף היא להציל את כל מה שלא מוגדר כסכנת חיים ומוות, אך עדיין חשוב לנו. רוב הנהגים שרכשו רכב, רוצים לשמור על רכבם באופן המיטבי: הם יכניסו אותו כל שנה למוסך, יעשו את הטסטים המתאימים, ינקו אותו בתדירות גבוהה, יחליפו צמיגים בזמנים הנכונים ולמעשה ידאגו לרכבם על הצד הטוב ביותר. ביטוח מקיף בא להגן בדיוק על האנשים שהרכב שלהם הוא הכל מהכל. כך, גם אם התאונה לא קרתה באשמתכם, אבל עדיין נגרם נזק משמעותי לרכב, מי ידאג לפגמים? אתם שואלים – הביטוח המקיף!

נוסף לכך, הביטוח המקיף מטרתו להגן עליכם מפני גניבה מתוך הרכב, גניבת הרכב, שריפה, אסונות טבע וכן הלאה. מכאן, אם מציעים לכם ביטוח מקיף, חשבו טוב טוב לפני שאתם אומרים לא – מאחר והוא עשוי להיות אלמנט משמעותי במיוחד בעבורכם.

ביטוח צד ג'

קודם כל, חשוב לדעת כי את ביטוח צד ג' אתם יכולים לרכוש ביחד עם הביטוח המקיף, דבר שאולי יקל עליכם מבחינת זמנים ועלויות. כמו כן, ביטוח צד ג' אף עשוי להגן עליכם מפני תביעות של אנשים אשר היו מעורבים בתאונה שבה גם אתם נכחתם, אך מעוניינים לתבוע אתכם על רכושם שנפגע. כלומר, אם יש לכם ביטוח צד ג', אין לכם בעיה. חשוב לציין שקיימת השתתפות עצמית כמובן, אך הדבר נחשב לפעוט לעומת תשלומי התביעה שהייתם צריכים לשלם. חשבו על זה כך.

 

אין ספק שביטוח הוא נושא משמעותי בעבור כל בעל רכב – שקלו את האפשרויות העומדות בפניכם, ובצעו את ההחלטות הנכונות ביותר בעבורכם, והכי חשוב – סעו בזהירות!

נגישות